Užitočné AdWords skripty

1. Monitorovanie Quality Score

Icon
Skript uloží hodnoty Quality score na úrovni celého účtu, jednotlivých kampaní, reklamných skupín a konkrétnych kľúčových slov do Google spreadsheet-u. Aby fungoval, budete si musieť založiť nový google spreadsheet. V skripte doplňte do premennej var SPREADSHEET_URL url cestu k vytvorenému sheet-u.
- sťiahnuť skript

2. Automatické pauznutie reklamných odkazov s nízkym CTR

Icon
Skript postupne prejde všetky reklamné skupiny. V každej skupine nechá spustený iba najúspešnejší reklamný odkaz (na základe CTR). To umožňuje po určitom behu kampaní hromadne pauznúť všetky slabšie performujúce odkazy a nechať spustené iba víťazné odkazy.
- sťiahnuť skript

3. Hromadné zmazanie zamietnutých odkazov

Icon
Pri väčších účtoch s množstvom kampaní sa vždy vyskytujú aj zamietnuté odkazy. Ich postupné akumulovanie zhoršuje marketérom prehľad nad účtom. Z praktických dôvodov (údržba účtu) je preto rozumné ich vymazávať. Tento skript tak spraví za vás.
- sťiahnuť skript

4. Reportovanie slepých odkazov nad účtom

Icon
Pomerne bežne sa stáva, že na sídle sa odstráni nejaká konkrétna podstránka. Pri veľkých sídlach a e-shopoch sa tak deje denne. Lenže čo ak ste na niektorú z podstránok, ktoré zanikli, smerovali reklamné odkazy? Tento skript vám pošle na mail zoznam všetkých odkazov, ktoré smerujú na neexistujúce stránky. Následne môžete odkazy presmerovať na iné stránky. Poznámka: V skripte treba do premennej 'TO' zadať e-mailové adresy, kam sa majú posielať notifikácie. (napr. var TO = ['email@example.com'/*,'email_address_2@example.com'*/];)
- sťiahnuť skript

Prispôsobené reporty a segmenty pre Google Analytics

5. Konverzný pomer podľa dní a hodín

Icon
Report vám ukáže priemerné konverzné pomery pre konkrétne dni v týždni (PO - NE) a pre konkrétne hodiny počas dňa. Budete tak vedieť načasovať rozosielanie mailov alebo príspevky na sociálnych sieťach na ten správny moment.
- sťiahnuť skript

6. Efektivita spätných odkazov

Icon
Report vám pomôže vyhodnotiť, na aké stránky vám smerujú spätné odkazy z iných sídiel a aké výsledky dosahujú. Slúži primárne ako pomocný report pre SEO, kde si viete skontrolovať, či zaplatené odkazy tvoria aj nejaké revenues.
- sťiahnuť skript

7. Social media traffic (custom segment)

Icon
Segment návštev, v ktorom máte podchytené všetky mysliteľné sociálne siete. Od Facebooku cez Tumblr až po Quoru. Vďaka nemu si budete vedieť v reportoch pozrieť výsledky iba nad segmentov návštev prichádzajúcich cez sociálne siete.
- sťiahnuť skript

8. Report efektivity mobilnej návštevnosti

Icon
Umožní vám jednoducho zanalyzovať konverzné pomery podľa operačných systémov, podľa kľúčových slov, ktoré vyhľadávajú užívatelia používajúci mobil a podľa vstupných stránok pre mobilný traffic.
- sťiahnuť skript

Čeklist pre úspešné kampane

Icon
Niekoľko tipov, ktoré by ste mali brať do úvahy, ak chcete zmeniť dobré výsledky na skvelé výsledky.
- sťiahnuť pdf
Navštívte nás
Trenčianska 53
82109 Bratislava, Slovensko
Zobraziť trasu
Zavolajte/napíšte

Vaša idea/kampaň/projekt:

success Ďakujeme. Vaša požiadavka bola úspešne odoslaná.

Čoskoro sa ozveme.
*Prosím, vyplňte všetky polia.