Fakty o PPC reklame vo vyhľadávačoch

Čo je PPC reklama vo vyhľadávačoch

PPC - Pay Per Click (v preklade platba za klik) je spôsob platenia za reklamu na internete. V prípade našich PPC služieb ide o uverejňovanie reklamných odkazov vo výsledkoch vyhľadávačov ako Google alebo Zoznam, pričom sa neplatí za počet videní reklamného odkazu, ale až za preklik na reklamnný odkaz. Cena za jeden preklik sa pohybuje už od 0.03€, čo robí PPC inzerciu rádovo lacnejšiu (a rentabilnejšiu) než pri väčšine ostatných internetových médií (banerové kampane, PR články, atď.)

Reklamné odkazy sa zobrazujú nad alebo vedľa neplatených výsledkov vyhľadávania (takzv. organické výsledky vyhľadávania), pričom zo všetkých preklikov zo stránok s výsledkami pripadá približne 30% práve na platené PPC odkazy. Pri inzercií na vysoko vyhľadávané kľúčové slová dokáže PPC reklama zásadne zvýšiť relevantnú návštevnosť a tým aj online tržby z predaja inzerovaných produktov.

PPC reklama vo vyhľadávačoch - ako funguje

Aké sú možnosti cielenia PPC reklamy

Dôležitým pojmom pri PPC reklame vo vyhľadávačoch sú kľúčové slová. Na ich základe sa reklama cieli. Inými slovami, vaše reklamné odkazy sa nezobrazia hocikomu, ale len užívateľom, ktorí vyhľadávajú presne definované kľúčové slová.

Napríklad, pokiaľ majú PPC kampane podporovať predaj akciových televízorov, kľúčovými slovami by mohli byť: "predaj lcd tv", "led tv samsung cena", alebo "sony bravia kdl-32ex302". Reklamné odkazy propagujúce akciové ceny televízorov by sa tak zobrazili iba tým užívateľom, ktorí vyhľadali zadefinované kľúčové slová. Nemôže sa teda stať, že na odkazy bude klikať niekto, kto nezvažuje kúpu televízora.

Možnosti cielenia však nekončia len pri kľúčových slovách. V skutočnosti máme mnoho spôsobov ako kampane cieliť a optimalizovať tak, aby dosiahli čo najvyšiu návratnosť investícií. Prehľad niektorých spôsobov cielenia uvádzame nižšie:

Geografické cielenie PPC reklamy

Geografické cielenie PPC reklamy

Reklamu môžeme cieliť na kontinenty, štáty, konkrétne mestá, alebo vieme nadefinovať vlastnú geografickú oblasť ako je ukázané na obrázku vľavo. Reklamný odkaz sa tak zobrazí len užívateľom, ktorý sa fyzicky nachádzajú v danej oblasti.

Demografické cielenie PPC reklamy

Demografické cielenie PPC reklamy

Pri PPC reklame na Facebooku (a čiastočne aj v Google Adwords) vieme cieliť na základe konkrétnych demografických parametrov cielovej skupiny, ktorej je reklamné posolstvo určené. Na obrázku vľavo máme ukážku nastaveného cielenia na slobodných mužov vo veku 18 až 34 rokov, ktorí obľubujú futbal.

Cielenie reklamy na konkrétne hodiny a dni v týždni

Cielenie reklamy na konkrétne hodiny a dni v týždni

Zobrazovanie reklamy vieme nastaviť na konkrétne dni a hodiny v týždni. Reklamné odkazy sa tak môžu zobrazovať len vtedy, kedy máte štatisticky najviac konverzií.

Objednajte si PPC REKLAMNÉ KAMPANE už teraz

potvrdzujúci kód
Navštívte nás
Trenčianska 53
82109 Bratislava, Slovensko
Zobraziť trasu
Zavolajte/napíšte

Vaša idea/kampaň/projekt:

success Ďakujeme. Vaša požiadavka bola úspešne odoslaná.

Čoskoro sa ozveme.
*Prosím, vyplňte všetky polia.